1. Střížovická FBInstagram

Jiří Dědeček

Jiří Dědeček V úterý 4. 2. 2014 přivítá do Střížovic písničkář, textař, spisovatel, překladatel básní Georgese Brassense a Jacquese Brela, předseda PEN klubu Jiří Dědeček.

Jak je dobrým zvykem, vstupné na koncert je dobrovolné. Písničkářské koncerty a besedy je možné uspořádat z dobrovolných příspěvků diváků, případných výdělků ze závodů předešlého roku a hlavě díky sponzorských příspěvků firem uvedených na plakátku. Díky za přízeň.

Po koncertě nebudeme nikoho vyhánět na cestu domů. Přibalte si sebou spacák a máte vyřešenou cestu domů – ráno můžete vyrazit rovnou do práce, školy...

Přidat událost do kalendáře Jiří Dědeček na Facebooku Jiří Dědeček na Wikipedii

Písničkář, překladatel a i mystifikátor Jiří Dědečk.

V minulosti jsme již na turnovsku měli možnost se s Jiřím Dědečkem setkat. Před časem bylo možné navštívit dům Na Sboře, kam dorazil na pozvání Ondřeje Halamy i se svou ženou Terezou Brdečkovou. Také byl hostem Šrámkovi Sobotky. Po loňském koncertu Jana Buriana na Střížovicích nebylo možné nepozvat tuto osobnost. Doufám, že si na koncert do Střížovic najdou cestu jeho věrní příznivci. Hlavně bych rád oslovil lidi, kteří jeho jméno znají jen mlhavě.
Jiří Dědeček osloví svými rozmanitými texty. V satirických a ironických textech nikdy nechybí humor. Mezi písněmi lehko najdete povedené protest songy. Na desce Večírek rozpadlých dvojic (Panton 1990) s Janem Burianem s přehledem naplňuje skutkovou podstatu trestného činu pobuřování a podvracení republiky předrevoluční ČSSR. Tato deska je záznamem jednoho z předlistopadových koncertů v legendárním žižkovském klubu Na Chmelnici. Od té doby má Jiří Dědeček na svém kontě necelou dvacítku vydaných desek a řadu knih a básnických sbírek.
V roce 2009 Jiří Dědeček společně s nakladatelem Janem Šulcem (Galén) prověřili české literální odborníky a kritiky podvrženým překladem básní italského renezančního romanika  Angiola Poliziana. Drtivá většina sedla na lep a pokládaly básnickou sbírku Rispetti e dispetti (Poklony a pošklebky) za vydařený překlad.
| Koncerty | Drbik