1. Střížovická FBInstagram

Pojizerský komas zamýchal pořadím

Pojizerský komas zamýchal pořadím 26 - jednotlivců v MTBO závodě získalo body do poháru. Což zamíchalo pohárovým pořadím opravdu zásadně. Z těchto 26 se jen 8 bikerů již zapsalo nějakém předcházejícím pohárovém závodě. Jinými slovy: 8 účastníku Poháru ČR si zajelo sobotní rogaining. Účast i konkurence byla veliká.  Vyjeté pohárové body jsou opravdu zasloužené. Za 6 hodin závodu se najelo přes 100 km po celém Českém ráji.
Na sobotním rogeinigu mohl nejlepší mohl získat 63 bodů. Tolik bylo dokonči-vších účastníků bez rozdílu kategorií. Tento závod nebyl jen o rychlosti, ale také o strategii, o znalosti Českého ráje a o orientaci v mapě.

Do bodování poháru tímto vkládáme další pravidlo. A to že: Účastníkem poháru se stává ten, kdo získá body z minimálně 2 pohárových závodů. Jinými slovy: Ten kdo boduje jen v jednom závodě, tak není účastník Poháru Českého ráje.

Tuto novinku a pravidlo o odečítání 2 závodů z nejnižším počtem bodů se promítne do výsledného pořadí až po posledním pohárovém závodě.

| Sportovní akce | Drbik